Note Headline.


Vybíráme správnou velikost podprsenky
_______
Kde podprsenky nakoupit?

Komentované články

 

Jak si správně obléct podprsenku?

První velmi oblíbený způsob je ten, že si podprsenku zapnete vepředu, potom ji obtočíte kolem zad, přitáhnete nahoru a obléknete si ji.  Příliš tento způsob nedoporučuji. Obvod podprsenky takto rychle vytáhnete, a ten již brzy nebude moci pevně držet Vaše poprsí.

 Tímto způsobem si oblékejte podprsneku co nejméně

 

Druhý způsob je sice trošku náročnější na zručnost, ale šetrnější k Vaší podprsence.

Základem správného oblékání podprsenky je předklon, díky němu můžete lépe a snadněji umístit kostici (spodní díl podprsenky) těsně na prsní lem, viz obrázek níže.

 V předklonu umístíme kostici přesně na prsní lem

 

Pokud kostice lemuje prsní ohyb, můžete se napřímit a podprsenku zapnout. Pro ty z Vás, které doteď zapínaly podprsenku vepředu to může být zpočátku oříšek, ale párkrát si to zkuste, a půjde to samo.

 Zapínání podprsenky vzadu chce cvik

Dalším důležitým krokem je uspořádání prsou uvnitř košíčků. Nebojte se vložit ruku do každého košíčku, uchopit ňadro ze spodu a vytáhnout ho nahoru, podobně ho uchopte i z vnější strany a přitáhněte dovnitř, aby na něj kostice ze strany netlačila, můžete kostici i trochu odtáhnout směrem ven při současném přitahování prsní tkáně směrem dovnitř. Kostice nesmí nikde tlačit na měkkou prsní tkáň.

 Je potřeba pořádně ňadra v každém košíčku uspořádat, aby byla souměrná

 Rukou upravte prsa v každém košíčku

 Nyní máte správně oblečenou podprsenku, to ale ještě neznamená, že máte oblečenou správnou podpsenku. :-) Pokud Vám košíčky dělají dvojitá prsa, nebo Vás kostice tlačí do prsou, či nedoléhá těsně na hrudní koš apod., musíte zvolit jinou velikost.

 

Správnou velikost podprsenky také poznáte podle jemných červených otlačenin od podprsenky, je to známka toho, že obvod podprsenky není přilíš volný, ale naopak pevně drží prsa na hrudníku a nepustí je dolů k bříšku :-) Jen upozorňuji, že otlaky od kostic musí lemovat celé prso, nesmí končit v prsní tkáni, jinak potřebujete větší košíček!

 

 Otlačeniny od správné podprsenky jsou normální

 

 


 

Článek vznikl na základě článku How to put on a bra od Carissy Rose.

Zdroje obrázků: Obr. 1, obr. 2, obr. 3, obr. 4, obr. 5, obr. 6


( 6 Hodnocení )
 
„Bůh stvořil člověka, když ho přestaly bavit opice. Na další pokusy už pak neměl nervy.“ Mark Twain