Tabulky velikostí

 

Externí kalkulátory a tabulky velikostí podprsenek:

Kalkulátor správné velikosti podprsenky v češtině! Funguje na stejném principu jako původní polský kalkulátor níže. Používá zdvojené číslování košíčků, takže si musíte dát pozor při objednávání podprsenek z českých e-shopů, vždy si zkontrolujte, zda i Váš e-shop používá u dané značky zdvojené nebo jednoduché číslování. U tohoto kalkulátoru je převeden do klasického českého číslování pouze obvod, ne košíčky! Pokud ale objednáváte převážně z britských e-shopů, případně z ebaye, nemusíte převod košíčků řešit.

Polský, dříve velmi přesný kalkulátor, který zaokrouhloval správně obvod  dolů. Nyní došlo k jeho úpravě a při stejných mírách vypočítá velikost s obvodem o číslo větším než dříve.  Doporučuji si tedy velikost ověřit u více kalkulátorů a tabulek, které jsou zde uvedeny.

Zadejte:

  • nejprve obvod pod prsy (změřen ve výdechu a těsně!)
  • a pod tím  zadejte obvod přes prsa (změřen volně).

Vypočítaná velikost je Vaše velikost v britském číslování - britští výrobci používají zdvojené číslování, v závorce je převeden obvod do klasického evropského číslování (pozor není převeden košíček).

Při výběru podprsenky se řiďte britskou velikostí, nezapomeňte ale, že se jedná o britské zdvojené číslování. Pokud budete objednávat podprsenky od českých a jiných výrobců, kteří používají nezdvojené číslování, je potřeba košíček převést, k tomu můžete použít převodní tabulku velikostí.

Velikostní tabulka na českém e-shopu se spodním prádlem. Zde převádějí pouze obvod, ale na stejné stránce naleznete i převodní tabulky velikostí a další užitečné rady ohledně podprsenek.

Tabulka velikostí - www.padnemi.cz

Oblíbená a přesná tabulka velikostí podprsenek. Vhodnější spíše pro dámy s obvodem pod prsy větším než 70 cm.


 

Britské a evropské číslování podprsenek a oblečení

Převodní tabulka velikosti podprsenek:

Převodní tabulka velikosti obvodů

Převodní tabulky velikosti košíčků

Převod britských zdvojených košíků na evropské číslování je složitější než převod obvodu, jelikož každé číslo u evropského košíčku se zvětšuje o 2 cm, ale každé číslo u britského košíčku se zvětšuje o palec, tedy o 2,5 cm.

Hezký a názorný je také obrázek od Mahedy.

Převod košíčků

 

Proto většina prodejců spodního prádla ponechává u britských značek původní zdvojenou velikosti košíčků a převádějí pouze obvod, viz např. PadneMi. Britskou velikost 34FF tedy uvádějí jako 75FF. Tento převod najdete i na cedulkách některých britských značek (Freya, Panache, Gossard atd.).

 

A aby to nebylo málo složité, u některých prodejců se setkáme s jednoduchým převodem košíčků nerespektující odlišnosti uvedené výše, viz následující tabulka. Tento převod používá např. Vašeprádlo u britské značky Curvy Kate. I u některých britských značek se setkáte s tímto převodem (Keia atd.).

Převod košíčků na některých českých eshopech

 

Převodní tabulka velikosti oblečení:

Převodní tabulka velikosti oblečení

Tabulka je orientační, každá značka může mít vlastní číslování a převody, viz např. Curvy Kate - poslední tabulka Bottom Sizes.


 

Jak na změnu velikosti podprsenky?

Při změně velikosti podprsenky Vám pomohou následují tabulky. Vyhledejte si současnou velikost podprsenky (např. 34F), od které se bude změna odvíjet a

  • pokud vám u této podprsenky sedí kostice a košíčky, ale potřebujete menší obvod,  postupujete od dané velikosti v řadě doleva (na 32FF), v případě potřeby většího obvodu doprava (na 36E).
  • pokud vám naopak sedí obvod, ale košíčky se vám zdají malé (půlí prsa, kostice nedoléhají k hrudi) postupujte v tabulce po sloupci dolů (na 34FF), pokud jsou vám u tohoto obvodu košíčky velké (krabatí se, odstávají) postupujte po sloupci nahoru (na 34E). 

Obrázky ukazují, jak je velikost košíčků relativní vzhledem k obvodu - každému řádku totiž odpovídá zhruba stejná velikost košíčků!

 


 


„Kdyby se mužům dostávalo manželek, jakých si zasluhují, měli by zatraceně těžký život.“ Oscar Wilde