Externí kalkulátory a tabulky velikostí podprsenek:

Kalkulátor správné velikosti podprsenky v češtině! Funguje na stejném principu jako původní polský kalkulátor níže. Používá zdvojené číslování košíčků, takže si musíte dát pozor při objednávání podprsenek z českých e-shopů, vždy si zkontrolujte, zda i Váš e-shop používá u dané značky zdvojené nebo jednoduché číslování. U tohoto kalkulátoru je převeden do klasického českého číslování pouze obvod, ne košíčky! Pokud ale objednáváte převážně z britských e-shopů, případně z ebaye, nemusíte převod košíčků řešit.

Polský, dříve velmi přesný kalkulátor, který zaokrouhloval správně obvod  dolů. Nyní došlo k jeho úpravě a při stejných mírách vypočítá velikost s obvodem o číslo větším než dříve.  Doporučuji si tedy velikost ověřit u více kalkulátorů a tabulek, které jsou zde uvedeny.

Zadejte:

  • nejprve obvod pod prsy (změřen ve výdechu a těsně!)
  • a pod tím  zadejte obvod přes prsa (změřen volně).

Vypočítaná velikost je Vaše velikost v britském číslování - britští výrobci používají zdvojené číslování, v závorce je převeden obvod do klasického evropského číslování (pozor není převeden košíček).

Při výběru podprsenky se řiďte britskou velikostí, nezapomeňte ale, že se jedná o britské zdvojené číslování. Pokud budete objednávat podprsenky od českých a jiných výrobců, kteří používají nezdvojené číslování, je potřeba košíček převést, k tomu můžete použít převodní tabulku velikostí.

Velikostní tabulka na českém e-shopu se spodním prádlem. Zde převádějí pouze obvod, ale na stejné stránce naleznete i převodní tabulky velikostí a další užitečné rady ohledně podprsenek.

Tabulka velikostí - www.padnemi.cz

Oblíbená a přesná tabulka velikostí podprsenek. Vhodnější spíše pro dámy s obvodem pod prsy větším než 70 cm.


 

Komentáře  

 
#7 RE: Kalkulátory a tabulky velikostí podprsenekDoG 2014-09-01 20:31
tohle je spatna tabulka, uz jsem ji videl i v jednom eshopu, a uplne se lisi od vsech jinych tabulek. mozna je to vtipek.
Citovat
 
 
#6 velikost v čísleLea 2013-11-10 10:04
Nevíte náhodou někdo co je za velikost prsou 75GG obvod přes prsa 105 a pod prsy 78cm. V číslech 4,5,6 ???
Děkuji.
Citovat
 
 
#5 RE: Kalkulátory a tabulky velikostí podprsenekpralinka14 2013-04-02 22:14
Dobrý večer, tak nevím zda jsem si vypočítala v kalkulátoru správnou velikost při mírách 83/108 mě vyšlo 34G a české číslování 75 ale košíček nevim. Jinak jsem strašně moc ráda, že jsem tyto stránky našla.
Citovat
 
 
#4 RE: Kalkulátory a tabulky velikostí podprsenekKristýna 2013-01-05 21:15
Citace Kristýna:
Dobrý den,
trochu tu tabulku nechápu, jelikož jsem si ještě nikdy nevybírala podprsenku např.70B, ale vždy podle mé výšky (v Takku se to tak prodává). Když mám přes prsa 90 cm, tak jakou velikost podprsenky mám mít?Předem děkuji za odpověd.Ono ani tak nezáleží kolik máte přes prsa jako kolik máte pod nimi. Číslo podprsenky nikdy nesmí být stejné, nebo větší, než váš obvod. A protože přes prsa máte 90, pak pomocí prvního sloupce zjistíte, že můžete mít buď 55GG, 60FF, 60E, 70D, nebo 75B.. to už zjistíte podle naměřeného obvodu, který najdete v prvním řádku. Snad je to trochu jasné.
Citovat
 
 
#3 RE: Kalkulátory a tabulky velikostí podprsenekKristýna 2013-01-01 16:04
Dobrý den,
trochu tu tabulku nechápu, jelikož jsem si ještě nikdy nevybírala podprsenku např.70B, ale vždy podle mé výšky (v Takku se to tak prodává). Když mám přes prsa 90 cm, tak jakou velikost podprsenky mám mít?Předem děkuji za odpověd.
Citovat
 
 
#2 Tabulky velikostíugenova 2011-01-02 19:36
Citace Helena:
žena, která má pod prsy až 100 cm, tak má nosit podprsenku velikosti obvodu 85 cm??????
U polského kalkulátoru doporučují obvod 40 (neboli 90), u druhé tabulky je to hraniční obvod, který odpovídá buď 85 nebo 90, ne striktně 85. Ale stále je to rozdíl 10-15 cm ne 25...
Navíc žena, která má obvod pod prsy 100, bude pravděpodobně při těle, čili bude mít pod prsy více špíčků, které se podprsenkou musí více stáhnout, na rozdíl od slečny s obvodem pod prsy třeba 65, ta tuků moc mít nebude a není příliš velký prostor něco utahovat, takže jí stačí ubrat 5 cm u podprsenky.
Citace Helena:
Proč všechny renomované firmy doporučují, že když máš pod prsy třeba 86 cm, tak máš nosit podprsenku s obvodem 85 cm.
U mě takové firmy nejsou renomované, ale neprofesionální. Doporučují obvody, které si ženy nejvíce kupují a nejvíce nosí, ale to, jaký obvod skutečně potřebují,aby jim podprsenky správně seděly, je už nezajímá. Většina prodavaček v obchodech ani neví, že se vyrábějí a prodávají obvody menší než 70!
Citace Helena:
Konarovská doporučuje o číslo menší obvod.
Dámy, které nejsou zvyklé na těsnější obvody a celý život nosily obvod stejný nebo dokonce větší, než je jejich reálný, budou vděčné i za ten o jeden menší obvod. Ale s postupem času si na ten pocit sedící podprsenky, která nikam neputuje, zvyknou a přejdou i na o dvě čísla menší obvod. A hlavně paní Konarovská nevede menší obvody jak 70, čili štíhlým slečnám ani nemůže poradit obvod o moc menší...
Citovat
 
 
#1 Musí to být špatný přepočet palců na centimetryHelena 2011-01-02 18:38
Ahoj,
nevím jestli nabízeným tabulkám dobře rozumím, ale vychází z nich, že žena, která má pod prsy až 100 cm, tak má nosit podprsenku velikosti obvodu 85 cm?????? To ani nezapne, když zapne, už se nikdy nenadechne.
Proč všechny renomované firmy doporučují, že když máš pod prsy třeba 86 cm, tak máš nosit podprsenku s obvodem 85 cm. Konarovská doporučuje o číslo menší obvod. To by by mohlo být, z toho se nikdo neuškrtí. Ale o 25 cm menší obvod. Vaše stránky působí profesionálně, ale té tabulce, kterou uvádíte, nemohu věřit. V té tabulce musí být chyba.
Helena
Citovat
 
„Žití, to je největší umění na světě, neboť většina lidí pouze existuje.“ Oscar Wilde